Simona Halep a reacționat la gestul canadiencei Eugenie Bouchard de a nu da mâna cu Alexandra Dulgheru.
Un parc de joacă pentru copii, construit în comuna Florești, a fost vandalizat înainte să fie inaugurat.
12:27
6
235
Finanțatorul Stelei, Gigi Becali, i-a vizitat ieri pe jucătorii Stelei și le-a ținut un discurs motivațional. Le-a cerut să învingă Oțelul pentru a se distanța de ASA și să câștige titlul.
12:01
0
155
Cotidianul italian Corriere dello Sport a realizat o galerie foto cu zece săruturi care au intrat în istoria fotbalului.
12:01
0
138
Situația din Liga I devine una de-a dreptul tragicomică. Insolvențele și problemele financiare îi fac pe unii jucători să nu mai țină cont de nimic și pur și simplu să-și facă bagajele și să plece.
11:01
0
197
O intersecţie din cartierul clujean Gheorgheni le dă mari bătăi de cap șoferilor prin felul în care este semnalizată.
10:42
5
691
Alexandra Dulgheru i-a răspuns cum nu se putea mai bine lui Eugenie Bouchard.
10:01
0
221
Viitorul lui Gică Hagi joacă excelent în ultima perioadă, iar acest lucru apropie echipa de cupele europene.
18 Apr. 2015
23:00
0
305
Contraperformanță greu de egalat a fotbaliștilor lui Mircea Rednic.
23:00
0
300
Petrolul a remizat alb la Mediaș, cu Gaz Metan, într-un meci în care Mircea Rednic a fost pur și simplu scos din sărite de jucătorii săi.
23:00
0
274
Gaz Metan ar fi putut să primească o lovitură de la 11 metri în finalul partidei cu Petrolul.
23:00
0
272
Mircea Rednic a fost extrem de supărat pe elevii săi după remiza de la Mediaș.
23:00
0
266
În minutul 67, arbitrul Adrian Comănescu a acordat lovitură de la 11 metri pentru Petrolul.
22:01
0
276
Astra a făcut un meci slab la Chiajna și a pierdut fără drept de apel în fața celor de la Viitorul.
21:02
0
288
Mijlocașul Viitorului, Alexandru Mitriță, a oferit o declarație foarte simpatică la finalul meciului câștigat de echipa sa, cu Astra.
21:02
0
285
Gaz Metan a ratat o șansă uriașă de a deschide scorul în partida cu Petrolul.
21:02
0
269
Suporterii ”lupilor” își continuă războiul cu jucătorii, pe care îi acuză că ar fi participat la meciuri aranjate.
21:02
0
281
Singura echipă invincibilă în deplasare, Petrolul Ploiești, caută revanșa după eșecul din runda trecută, 1-2 pe teren propriu cu Viitorul. Părăsiți de suporteri și scufundați într-un scandal intermin
20:00
0
281
Viitorul a obținut o victorie uriașă în tentativa de a prinde un loc de Europa League, în condițiile în care multe dintre echipele aflate înaintea sa nu au drept de participare în competițiile organiz
20:00
0
279
Gazdele au deschis scorul la Chiajna în partida cu Astra Giurgiu.
19:00
0
283
Echipa lui Gică Hagi și-a dublat avantajul, după o fază de contraatac purtată în mare viteză. Defensiva oaspeților a fost din nou depășită nepermis de ușor. Viitorul conduce cu 2-0 din minutul 15.
19:00
0
291
Mai multe desene care înfățișează simboluri naziste, precum și portrete cu generalul Ion Antonescu au fost fotografiate în Cluj-Napoca.
18:59
13
841
Ceahlăul a pierdut la Botoșani (0-2) și își complică și mai mult viața în Liga I.
18:04
0
339
Antrenorul celor de la FC Botoșani, Leo Grozavu, rămâne cu picioarele pe pământ, chiar și după a treia victorie consecutivă a echipei sale.
18:04
0
284
FC Botoșani s-a impus cu 2-0 în partida cu Ceahlăul Piatra Neamț, rezultat care le duce pe gazde tot mai aproape de cupele europene.
18:04
0
270
Gazdele au marcat din nou în minutul 82, prin Ivanovici, care l-a învins pe portarul Calancea cu un șut din interiorul careului. Ceahlăul s-a prăbușit la Botoșani, pe final de joc, după ce trupa lui
18:04
0
317
Sursa Foto: lpf.ro Situație cel puțin ciudată în Liga I.
18:04
0
282
Fata fostului președinte al clubului Olimpia Satu Mare, Catrinel Raț, a decedat în urma unui accident petrecut noaptea trecută.
17:00
0
606
Gazdele au irosit o situație uriașă de gol în minutul 61, la o fază la care apărătorii celor de la Ceahlăul au fost depășiți cu mare ușurință. Attila Hadnagy i-a trimis o pasă ideală lui Paul Batin,
17:00
0
245
Ceahlăul a amenințat serios poarta lui Curileac, după o fază de contraatac purtată în mare viteză și finalizată cu un șut puțin alături. Oaspeții au avut o șansa enormă de a restabili egalitatea, în
16:02
0
255
Gazdele au reușit să deschidă scorul la Botoșani,în minutul 8, prin Hadnagy, care a speculat o eroare a defensivei celor de la Ceahlăul. FC Botoșani a marcat în meciul cu Ceahlăul, după o fază contro