Munca depusă de la Laurențiu Reghecampf în Arabia Saudită este extrem de apreciată. Fanii lui Al Hilal au găsit un mod inedit de a-i ura ”la mulți ani” fostului antrenor al Stelei.
Reprezentanţii Institutului Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor (INHGA) au transmis o atenţionare de cod galben de inundaţii pe râurile din judeţele Maramureş şi Bistriţa-Năsăud, dar şi din
12:28
0
110
Fundașul Stelei, Iasmin Latovlevici, nu consideră meciul cu Petrolul unul de importanță majoră. În opinia sa, nu poate fi considerat în niciun caz un derby.
12:02
0
84
Un clujean nervos că a fost victima hoţilor în ultima perioadă le-a lăsat acestora, lipit pe poartă, un mesaj prin care îi anunţă că nu mai au ce fura.
11:53
2
400
Doi conducători auto din Cluj au fost filmaţi în timp ce treceau pe culoarea roşie a semaforului în Mărăşti, cu secunde bune înainte ca aceasta să devină verde.
11:13
7
384
Răzvan Burleanu vrea să încheie orice discuție despre Mircea Sandu.
11:00
0
119
Un cetăţean român şi-a pierdut viaţa, duminică dimineaţă, în Bulgaria, după ce autocarul cu care se întorcea dintr-un concediu petrecut în Turcia a căzut într-o râpă.
10:16
0
370
Antrenorul lui Dinamo, Flavius Stoican, revenit pe banca tehnică a echipei sale după o suspendare de două etape, le-a purtat noroc elevilor săi, care au câștigat meciul cu Iașiul.
00:01
0
262
CSMS Iaşi a ratat şansa de a-şi trece în cont prima victorie cu Ionuţ Chirilă pe post de antrenor.
00:01
0
251
Jucătorii celor de la CSMS Iași au fost extrem de dezamăgiți de înfrângerea suferită în ”Ștefan cel Mare”, cu Dinamo.
00:01
0
251
Dinamo s-a chinuit în faţa codaşei CSMS Iaşi mai bine de 70 de minute şi doar inspiraţia lui Alexe a ţinut cele trei puncte în Ştefan cel Mare.
00:01
0
261
Dinamo joacă dezamăgitor în partida cu CSMS Iași și se apropie greu de poarta moldovenilor. Mai mult, oaspeții au ratat o ocazie imensă, prin Munteanu.
20 Sep. 2014
23:02
0
202
Disputa din Ştefan cel Mare, dintre Dinamo şi CSMS Iaşi s-a aprins.
23:02
0
200
Dinamo a reușit să deschisă scorul în partida cu CSMS Iași. În minutul 75, Marius Alexe a profitat de o nesincronizare a defensivei ieșene și l-a învins pe Caparco.
23:02
0
191
După ce a deschis scorul, jocul lui Dinamo s-a ”dezghețat”. La doar câteva minute de la reușita lui Alexe, Lazăr a șutat în bară.
23:02
0
200
Dinamo a câştigat cu 1-0 partida cu CSMS Iaşi, de pe teren propriu, din etapa a 8-a a Ligii I. Singurul gol al meciului a fost marcat de Marius Alexe, iar ”câinii” au ajuns la cota 15 puncte.
23:02
0
212
Dinamo a fost aproape să deschidă scorul în confruntarea cu CSMS Iaşi. Gavrilă a zguduit bara transversală a porţii moldovenilor, cu un şut de generic, în minutul 30.
22:00
0
199
Traian Marc este omul începutului de meci în ”Ștefan cel Mare”. Portarul lui Dinamo a avut o intervenție salvatoare la șutul puternic al lui Crețu din minutul 24.
22:00
0
197
"Câinii roșii" caută revanșa în fața propriilor suporteri după eșecul din etapa trecută de la Botoșani, iar CSMS Iași pare victimă sigură, echipa lui Ionuț Chirilă fiind "lanter
21:01
0
236
CFR Cluj a câştigat partida cu Oţelul Galaţi, scor 1-0. Clujenii au acumulat 19 puncte şi pentru moment s-au instalat în fotoliul de lider al Ligii I.
21:01
0
250
Antrenorul lui CFR Cluj, Vasile Miriuță, a recunoscut la finalul meciului că echipa sa nu a jucat strălucit la Galați, dar spune că sentimentul de a fi pe primul loc este foarte plăcut.
21:01
0
253
Oţelul Galaţi a pierdut, scor 0-1, disputa cu CFR Cluj chiar sub ochii noului antrenor, Tibor Selymes. Tehnicianul fostei campioane a recunoscut că s-a înhămat la o misiune dificilă.
21:01
0
217
Fostul internațional Florin Cernat, reîntors la Oțelul după o pauză de 14 ani, s-a arătat dezamăgit de prestația echipei sale, învinsă de CFR Cluj cu scorul de 1-0.
21:01
0
222
Liderul PSD, Victor Ponta, şi-a lansat candidatura pentru funcţia de preşedinte al României în faţa a 70.000 de persoane pe cel mai mare stadion al ţării.
20:26
6
447
În minutul 27, CFR Cluj a fost la un pas de a deschide scorul la Galați. Lovitura de cap a lui Tade a atins mâna lui Sipovici, dar jocul a fost lăsat să continue.
20:00
0
225
Insistenţele lui Gregory Tade au dat roade în cele din urmă. Atacantul CFR-ului a reuşit să îl învingă pe Plopeanu în minutul 27, dar golul clujenilor a fost anulat.
20:00
0
213
Gregory Tade a spart gheața la Galați. După alte două ocazii pe care le-a avut, francezul deschide scorul, în minutul 43.
20:00
0
222
Oțelul Galați a ratat prima oportunitate de gol în partida cu CFR Cluj. Germanul Avdici este autorul ratării din minutul 13.
19:00
0
176
Concordia Chiajna a marcat trei goluri, tot atâtea câte a reuşit în primele şapte etape.
19:00
0
166
Managerul general al Concordiei Chiajna, Narcis Răducan, nu l-a atacat direct pe arbitrul Marius Avram, dar a lăsat de înțeles că acesta ar fi influențat rezultatul meciului cu FC Botoșani.
19:00
0
180
Antrenorul secund al lui FC Botoșani, Mugurel Cornățeanu, a declarat la finalul partidei cu Chiajna că jucătorii săi s-au plâns de suprafața de joc a ilfovenilor.