Denis Alibec a renăscut în ultimele etape în tricoul Astrei şi este hotărât să realizeze lucruri măreţe şi în sezonul viitor în tricoul giurgiuvenilor. "Puteam mai mult în acest sezon, dacă ne a
30 Mai. 2015
00:02
0
127
Marius Şumudică este extrem de mulţumit de parcusul excelent al Astrei de când el este antrenor: cinci victorii în şase partide!
00:02
0
126
Dinamo a încheiat în genunchi un sezon penibil, cu o înfrângere pe teren propriu, 0-2 cu Astra.
00:02
0
127
Astra a marcat din nou în Ștefan cel Mare, iar Dinamo este în corzi.
29 Mai. 2015
23:00
0
169
Dinamo şi-a luat la revedere într-un mod trist de fanii prezenţi în tribune la meciul cu Astra.
23:00
0
170
Gala de descidere a ediției cu numărul 14 a Festivalului Internaţional de Film Transilvania a avut loc în Piața Unirii din Cluj-Napoca.
22:16
0
243
Oaspeții au reușit să deschidă scorul din minutul 18, după o fază de contraatac-școală. Astra a scăpat pe contraatac prin Budescu, dar portarul Marc a reușit să blocheze într-o primă fază, însă minge
22:02
0
198
FC Botoșani pune presiune pe Viitorul și a reușit să egaleze prin Marius Croitoru, în minutul 76. Gazdele au lovit din nou, când a mai rămas de jucat doar un sfert de oră.
21:00
0
206
Meci nebun la Botoșani, unde cele două echipe joacă acum cu garda jos.
21:00
0
196
FC Botoșani a egalat în minutul 90+2, prin Attila Hadnagy, care a reușit astăzi o ”dublă” împotriva celor de la Viitorul. Gazdele au obținut o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, chiar la
21:00
0
197
Gheorghe Hagi a trimis în teren la Botoşani o echipă experimentală, cu mulţi jucători tineri care nu au avut ocazia să se afirme în acest sezon.
21:00
0
200
Gică Hagi a trimis în teren o echipă extrem de tânără, formată exclusiv din jucători de la Academia sa.
21:00
0
196
Ianis Hagi a debutat ca titular la Viitorul Constanţa şi a înscris, totodată, primul său gol în Liga I. Viitorul sună bine pentru fiul lui "Regelui" Gică Hagi.
21:00
0
200
Au vrut să facă ceva special și unic. Doi masteranzi la Facultatea de Biologie a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, Octavia Roman și Adorjan Cristea, au reușit aproape imposibilul.
20:44
0
312
Viitorul a reușit să revină în joc din minutul 30, când Cristi Manea a marcat după o fază fixă. Puștii lui Hagi au înscris la Botoșani și meciul este departe de a fi jucat.
20:00
0
214
Viitorul a reușit să restabilească egalitatea din minutul 36, la capătul unei faze consistente care a pornit de la autorul primului gol al pușilor lui Hagi, Cristi Manea.
20:00
0
213
Viitorul și-a revenit după ce a fost condusă cu 0-2 la Botoșani și a trecut în avantaj. Puștii ”Regelui” conduc acum cu 3-2 în Moldova. Oaspeții au reușit o răsturnare spectaculoasă la Botoșani.
20:00
0
234
Gazdele au reușit să marcheze la Botoșani încă din minutul 10, după ce Croitoru a speculat o inexactitate a defensivei celor de la Viitorul. FC Botoșani conduce pe Viitorul, după 10 minute de joc.
19:00
0
234
Gazdele conduc cu 2-0 din minutul 20, după ce Hadnagy a înscris din penalty.
19:00
0
226
Gică Hagi îl va trimite în primul 11 pe fiul său, Ianis, în partida cu FC Botoșani. Viitorul evoluează în ultima etapă la Botoșani, într-un meci fără miză pentru cele două echipe.
18:02
0
230
Alexandru Tudorie este unul dintre eroul gălățenilor, după ce marcat golul egalizator în meciul de la Târgu Mureș.
18:02
0
223
Steliştii sunt pe cai mari după ce au câştigat titlul în ultima etapă în dauna celor de la ASA Târgu Mureş!
18:02
0
230
Steaua a câștigat aseară un nou titlu de campioană, dar a avut și multă șansă și a profitat de neputința rivalei ASA Târgu Mureș, care a pierdut acasă cu o echipă retrogradată, Oțelul Galați. Actorul
18:02
0
238
ASA Târgu Mureș a ratat titlul la mustață, după ce a fost învinsă în ultima etapă pe teren propriu de Oțelul Galați, 1-2.
18:02
0
215
Cota TVA la alimente și în structurile de primire turistică va fi redusă de la 1 iulie la 9%. Normele metodologice de aplicare au fost publicate în Monitorul Oficial.
17:32
1
277
Palatul Stern, clădire monument istoric din Oradea va fi reabilitat pe banii Primăriei. Sumele cheltuite vor fi apoi recuperate de la proprietari.
16:39
0
234
Steaua rămâne din vară fără Arlauskis, însă oficialii echipei i-au găsit repede un înlocuitor portarului lituanian.
16:02
0
252
Parcul industrial Tetarom II este în continuă dezvoltare, iar municipalitatea clujeană şi-a dat acordul pentru cedarea unui teren în suprafaţă de 11.550 de metri pătraţi situat în zonă.
15:34
0
406
Polițiștii au prins un bărbat bănuit că ar fi furat mai multe bunuri dintr-un autoturism parcat în cartierul clujean Zorilor.
15:28
3
1412
Steliștii au declanșat o adevărată fiestă după câștigarea celui de-al 26-lea titlu din istoria clubului, însă o veste proastă a umbrit această sărbătoare. Fotbaliștii lui Costel Gâlcă vor intra în va
15:00
0
234
Au mai rămas doar trei meciuri de disputat din acest sezon de Liga I!
14:02
0
247
Wim Fissette este antrenorul care a ajutat-o pe Simona Halep să atingă finala de la Roland Garross de anul trecut.