Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Go to TOP

Citynews

Citynews
Articole scrise de Citynews
FC Brașov a pierdut dramatic meciul cu CS U Craiova, spre disperarea ardelenilor, care au avut și un penalty neacordat în prelungirile jocului. Intrat pe teren abia în repriza secundă, Liviu Ganea a
25 Oct. 2014
01:01
0
174
Constantin Zotta l-a atacat dur pe Paul Unimătan, cel care le-a refuzat "stegarilor" un penalty pe finalul jocului cu CS U Craiova.
01:01
0
172
Marcel Puscaş, directorul general al FRF, menţine suspansul în privinţa noului selecţioner. O singură certitudine există: Mircea Lucescu nu a primit acceptul celor de la Şahtior pentru a ajunge la n
00:02
0
178
Adrian Szabo a răbufnit la finalul meciului pierdut de FC Brașov în fața Craiovei, scor 2-3.
00:02
0
176
Sorin Cârţu este nemulţumit de arbitrajul de la partida cu FC Braşov.
00:02
0
173
Craiova a detonat bomba la Brașov, echipă neînvinsă de 5 meciuri. Oltenii s-au impus cu 3-2, la capătul unui meci presărat cu multe probleme de arbitraj. Cârțu și Săndoi fac minuni în Bănie.
00:02
0
182
Ardelenii au luat foc în prelungirile meciului cu CS U Craiova, după ce arbitrul Paul Unimătan a refuzat să le acorde o lovitură de la 11 metri. FC Brașov ar fi putut să egaleze în minutul 93, la una
00:02
0
179
CS U Craiova s-a descătușat pe terenul Brașovului. Bawab a înscris pentru 2-0, în minutul 45. Oltenii au avut un prim act de vis.
00:02
0
176
FC Brașov încearcă să riposteze și irosește o situație imensă de gol, chiar în debutul reprizei secunde. Munteanu și Madeira au trecut pe lângă gol în minutul 49, la o fază de atac a ”stegarilor”.
24 Oct. 2014
23:01
0
176
Meciul de la Brașov s-a relansat, după ce gazdele au redus din handicap în minutul 70. Partida dintre FC Brașov și CS U Craiova capătă accente de dramatice, după ce ardelenii au reușit să marcheze.
23:01
0
180
FC Brașov a revenit spectaculos în confruntarea cu CS U Craiova.
23:01
0
171
Doar trei minute s-au bucurat brașovenii după egalare, pentru că portarul Iacob a greșit decisiv, iar CS U Craiova e din nou în avantaj. Brandan a șutat violent din afara careului, Iacob a respins gr
23:01
0
176
CS U Craiova a reușit să deschidă scorul la Brașov după o jumătate de oră de joc, grație inspirației Vătăjelu. Oaspeții au dat lovitura în minutul 32 prin Bogdan Vătăjelu, care l-a surprins pe portar
22:01
0
196
Partida dintre FC Brașov și CS U Craiova a fost întreruptă preț de un minut, după ce un fan a pătruns pe teren, mergând țintă la galeria oaspete. Acesta avea imprimat pe tricou mesajul "CS U nu
22:01
0
198
Oltenii au trecut pe lângă gol la Brașov, prin Nuno Rocha, în minutul 23. FC Brașov și CS U Craiova se află în continuare la egalitate, dar oaspeții par mai periculoși.
22:01
0
203
Oțelul a reușit egalarea în partida cu Gaz Metan Mediaș, în minutul 73. Cristian Cristea a punctat pentru gălățeni, după o bâlbâială a fundașilor oaspeți.
22:01
0
204
Plecarea lui Victor Pițurcă i-a prins descoperiți pe șefii FRF, care s-au văzut nevoiți să apeleze la o soluție care pare mai degrabă una de avarie.
21:01
0
216
Brașovul primește astăzi vizita Craiovei, echipă aflată pe val în Liga I după venirea cuplului Săndoi-Cârțu. Se anunță un meci interesant între FC Brașov și CS U Craiova.
21:01
0
203
Remiza îi avantajează cel mult pe moldoveni, care au părăsit ultimul loc, poziție pe care se află acum CSMS Iași.Totuși, situația gălățenilor, care au ajuns la -12 la adevăr, continuă să fie una dezas
21:01
0
196
Tibor Selymes este nemulţumit de punctul obţinut cu Gaz Metan Mediaş. Tehnicianul Oţelului crede că echipa sa ar fi meritat victoria după jocul prestat.
21:01
0
207
Cristi Dulca regretă că elevii săi nu au reușit să câștige pe terenul Oțelului, echipă aflată în foame mare de puncte.
21:01
0
205
Gaz Metan Mediaș a deschis scorul la Galați, prin Dan Roman. Atacantul a înscris un gol de generic, în minutul 29. Roman a trimis un lob din afara careului, peste Hotoboc, ieșit din poartă.
20:00
0
225
Dinamoviștii au intrat în febra derby-ului cu marea rivală Steaua. "Câinii" se bazează pe o galerie numeroasă la confruntarea de săptămâna viitoare.
19:01
0
210
Gălățenii atacă în valuri în debutul meciului cu Gaz Metan și au trecut deja pe lângă deschiderea scorului. Defensiva ardelenilor s-a clătinat serios pentru prima dată în minutul 15.
19:01
0
226
Helmuth Duckadam crede că Steaua este favorită clară cu Dinamo. Eroul de la Sevilla a făcut o promisiune în eventualitatea unui succes al Stelei în derby.
19:01
0
221
Simona Halep a pierdut disputa cu Ana Ivanovic, scor 6-7, 6-3, 3-6. În ciuda eșecului, tenismena română a reușit să se califice în semifinale de pe primul loc în Grupa Roșie.
18:04
0
274
Victoriile obținute de Simona Halep la Turneul Campioanelor l-au impresionat pe Gică Hagi.
18:04
0
307
O tânără de 27 de ani din Sibiu a fost lovită de o maşină pe trecerea de pietoni.
17:47
1
355
Jucătoarea de tenis Simona Halep a pierdut în trei seturi partida cu Ana Ivanovic, din grupa roşie a Turneului Campioanelor.
17:12
1
666
Meci pe viață și pe moarte la Galați. Aflată pe ultimul loc în clasament, Oțelul forțează astăzi victoria în fața Mediașului.
17:00
0
206
Vasile Miriuță crede că echipa sa poate să câștige campionatul, însă admite că pentru aceasta are nevoie de întăriri. CFR Cluj este pe locul secund la mijlocul sezonului, cu șanse reale la titlu, îns