In organizarea EGR Gamming Review, pe 23 mai 2018, la hotelul The Grand Mark din Praga, Republica Ceha, se desfasoara conferinta EGR Online Gambling Briefing – Cental and Eastern Europe 2018.
Inceputul lui 2018 a pus punct unei frumoase povesti din fotbalul mondial.
16:48
0
3113
Echipa SUA a câştigat pentru a cincea oară Cupa Mondială la baschet masculin, după ce s-a impus în finala de la Madrid în faţa reprezentativei Serbiei, scor 129-92.
15 Sep. 2014
12:00
0
3672
SUA și Lituania s-au distrat în sferturi și merg în semifinalele Campionatului Mondial de baschet din Spania.
10 Sep. 2014
12:03
0
2965
Poliţia argentiniană a arestat aproape 100 de persoane turbulente, după ce fanii naţionalei sud-americane au ieşit în stradă, furioşi, din cauza înfrângerii echipei naţionale.
14 Iul. 2014
14:09
0
2860
Atacurile lui Diego Armando Maradona la adresa unor importanţi membri ai FIFA nu au rămas fără urmări: forul mondial i-a retras legitimaţia VIP la meciurile Cupei Mondiale şi l-a scos de pe lista invitaţilor la marea finală.
13:20
0
3381
"Pumele" sunt în finala Mondialului brazilian, după ce au trecut de Olanda, în semifinale, cu 4-2, după executarea loviturilor de departajare. Argentina va întâlni Germania, în marea finală, care va avea loc duminică.
10 Iul. 2014
02:11
3
3436
Naţionala Germaniei a zdrobit naţionala ţării gazdă a Cupei Mondiale cu 7-1 şi va juca în finală împotriva învingătoarei din cealaltă semifinală, Olanda – Argentina.
09 Iul. 2014
00:53
8
6372
Brazilia și Germania deschid balul semifinalelor de la Cupa Mondială, diseară de la ora 23.00. Până atunci, oracolele turneului final se întrec în pronosticuri înainte de meci, iar un preot le-a făcut farmece voodoo fotbaliștilor germani.
08 Iul. 2014
13:04
0
2581
Sud-americanii s-au impus în această seară, în faţa Belgiei, cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei a fost reuşit de Higuain.
05 Iul. 2014
20:54
1
2740
Preşedintele Federaţiei de Fotbal din Nigeria, Alhaji Aminu Maigari, a fost demis din funcţie de un tribunal, după care a fost arestat la sosirea în ţară.
14:22
0
2536
Germania s-a impus cu 1-0 în faţa Franţei, în primul sfert de finală, şi va întâlni în penultimul act învingătoarea dintre Brazilia şi Columbia.
04 Iul. 2014
21:08
0
1811
Columbia se luptă în această seară cu un record incredibil: adversara din sferturi, Brazilia nu a mai pierdut un meci oficial pe teren propriu de aproape 40 de ani!
15:38
1
2167
Rio de Janerio se pregăteşte pentru carnavalul fotbalului, însă o fostă campioană mondială va pleca acasă! Franţa şi Germania deschid balul sferturilor de finală, iar duelul dintre cele două rivale tradiţionale e capul de afiş al zilei de mâine.
03 Iul. 2014
15:56
1
2604
Africanii au pierdut pe linie toate meciurile disputate la Cupa Mondială, însă planează suspiciuni asupra modului în care şi-au apărut şansele cel puţin într-un caz.
01 Iul. 2014
11:22
0
1341
"Les Bleus" au trecut în urmă cu câteva minute de selecţionata Nigeriei, 2-0, şi s-au calificat în sferturile Cupei Mondiale, unde vor întâlni învingătoarea meciului dintre Germania şi Algeria.
30 Iun. 2014
21:06
0
1599
Nigeria visează la prima ei calificare în sferturile Mondialului! Pentru a ajunge între cele mai bune opt echipe ale lumii, africanii trebuie să o elimine pe Franţa din competiţie.
15:45
0
1668
Germania dă piept în această seară cu Algeria în cel mai dezechilibrat meci din optimile Mondialulului. Algerienii vor să producă un nou șoc în Brazilia după ce au trimis-o pe Rusia acasă.
14:20
0
2000
Naţionala Olandei a învins cu puţin timp în urmă Mexicul, cu 2-1, şi a obţinut biletele pentzru sferturile de finală ale Cupei Mondiale.
29 Iun. 2014
21:06
1
1812
Naţionala ţării gazdă s-a impus cu mari emoţii, scor 4-2 în partida cu Chile, după executarea loviturilor de pedeapsă.
28 Iun. 2014
22:13
0
2247
Preşedintele SUA, Barack Obama, a ţinut să le transmită felicitări fotbaliştilor şi selecţionerului naţionalei, după calificarea în optimile Mondialului.
12:30
0
2021
Germania s-a impus în faţa naţionalei Statelor Unite cu 1-0, într-un meci din cadrul Grupei G a Cupei Mondiale care s-a disputat în această seară. Ambele echipe se califică mai departe, în timp ce Portugalia şi Ghana merg acasă.
26 Iun. 2014
21:22
1
1761
Confruntarea dintre Germania şi SUA, din cadrul grupei G, are o miză uriaşă: un eventual rezultat de egalitate ar duce automat ambele naţionale în optimile Cupei Mondiale şi ar trimite acasă Portugalia lui Ronaldo.
13:51
2
2622
Niponii au obţinut un singur punct în Grupa C, iar selecţionerul Alberto Zaccheroni a decis să-şi asume întreaga responsabilitate pentru această contraperformanţă.
11:45
1
2391
Alături de selecţionerul Cesare Prandelli şi-a depus demisia şi preşedintele Federaţiei Italiene de Fotbal, Giancarlo Abete, care se consideră vinovat pentru eşecul din Brazilia.
25 Iun. 2014
13:20
2
2005
Fotbaliştii uneia dintre cele mai sărace ţări din lume, Coasta de Fildeş, au fost anunţaţi de şefii federaţiei naţionale că vor fi răsplătiţi cu câte 32 de milioane de franci ivorieni, aproape 49.000 de euro, în cazul în care vor trece de grupe.
24 Iun. 2014
12:05
0
1626
Starul naţionalei lusitane recunoaşte că echipa sa este departe de a fi una de top şi spune că absenţele lui Pepe şi Coentrao au slăbit foarte mult Portugalia.
23 Iun. 2014
11:48
0
1801
Miroslav Klose i-a salvat pe nemți în confruntarea de aseară, egalând cu 20 de minute înainte de final.
22 Iun. 2014
13:28
1
1495
Celebrul actor Arnold Schwarzenegger le-a transmis un mesaj de încurajare americanilor, urându-le să ajungă cât mai departe la Cupa Mondială din Brazilia.
19 Iun. 2014
16:15
0
1993
Spania părăseşte Cupa Mondială pe uşa din dos, după înfrângerea suferită aseară în faţa chilienilor (0-2), într-un meci în care ibericii s-au făcut din nou de râs, la fel ca în partida cu Olanda (1-5).
13:18
0
2069
O grupare teroristă din Nigeria, care condamnă fotbalul ca pe o "perversiune a Occidentului" a comis un atentat împotriva unor suporteri care urmăreau împreună meciurile din Cupa Mondială.
18 Iun. 2014
12:06
3
1975
Naţionala Ţării Cafelei a trecut aseară de Croaţia (3-1) în meciul inaugural al Mondialelor, dar centralul japonez Yuichi Nishimura a contribuit la victoria gazdelor inventând un penalty, în minutul 70.
13 Iun. 2014
11:37
1
2153
Turiştii care vor să asiste la meciurile Cupei Mondiale din Brazilia care se vor disputa la Rio de Janeiro ar putea să aibă probleme, din cauza grevei declanşate de angajaţii unor aeroporturi din acest oraş.
12 Iun. 2014
13:44
0
2317
Finala Cupei Mondiale se va disputa în data de 13 iulie, la Rio de Janeiro, de la ora 22.00. În total sunt programate 64 de meciuri.
12:02
1
2411
Cu doar o zi înainte de startul Cupei Mondiale, situația în Brazilia e de-a dreptul revoltătoare. Încă se mai lucează la stadionul care va găzdui mâine meciul de deschidere! În tot acest timp, președintele Braziliei îndeamnă la calm.
11 Iun. 2014
14:29
0
2211
Celebrul Just Fontaine a rămas în istoria fotbalului, după ce a stabilit ecordul de 13 goluri marcate la o singură ediție a Cupei Mondiale, cea din 1958, din Suedia.
12:02
0
1663
Selecţionerul Bosniei, Safet Susic, a fost urmărit în Sao Paulo de mai multe persoane înarmate care nu au putut fi identificate de poliţia braziliană.
10 Iun. 2014
13:59
0
2690
Frank Ribery a privit de pe banca de rezerve ultimele meciuri amicale disputate de naţionala Cocoşului Galic, iar şansele ca el să evolueze la partidele din grupele Cupei Mondiale sunt reduse.
02 Iun. 2014
15:07
0
1861
Ancheta publicată ieri de Sunday Times referitor la modul în care a obţinut Qatar dreptul de a organiza Cupa Mondială 2022 a provocat un adevărat cutremur.
13:09
0
2890
Organizatorii Mondialului brazilian au probleme serioase, cu doar 10 zile înaintea debutului competiţiei. Într-o Brazilie invadată de proteste anti FIFA şi împotriva Cupei Mondiale, nici măcar partea de infrastructură nu este în ordine.
12:08
0
1856
De teama ultimelor violenţe din Brazilia, naţionala Angliei va sta în cantonament într-un fort militar din Rio de Janeiro.
21 Mai. 2014
11:47
0
1501
Marile oraşe braziliene în care vor fi organizate meciuri din cadrul Mondialelor au fost scene ale unor demonstraţii masive împotriva organizării acestei competiţii.
16 Mai. 2014
13:19
0
2119
Organizatorii Cupei Mondiale din Brazilia au motive în plus de îngrijorare: unul dintre liderii Al Qaeda, Ayman al Zawahiri, le-a cerut adepţilor săi să dezlănţuie teroarea şi să pună la punct atentate împotriva occidentalilor care vor veni în Ţara Cafele
27 Apr. 2014
11:47
3
3208
Cea mai bine clasată jucătoare de tenis din România s-a retras pe 21 martie de la turneul din Miami, iar de atunci nu a mai disputat niciun meci.
09 Apr. 2014
11:29
0
2957
Moment istoric în fotbal: FIFA va introduce la Campionatul Mondial din Brazilia tehnologia video de pe linia porţii.
02 Apr. 2014
13:26
0
1813
Starul lui Real Madrid le va asigura condiţii de invidiat membrilor familiei sale care îl vor însoţi în Brazilia. Cristiano Ronaldo va scoate din buzunar zeci de mii de euro pentru a le satisface acestora orice pretenţie.
22 Mar. 2014
10:22
0
1851
Noul şef al fotbalului românesc se implică direct la echipa naţionaă şi face deja o primă mutare în acest sens.
17 Mar. 2014
11:15
0
2528
Brazilia va fi atacată cu "brazuca"! E mingea oficială a Campionatului Mondial, care a fost numită astfel la cererea a milioane de fani ai fotbalului.